Nie będzie sklepu z muzyką Zune Pass w Polsce

Nie będzie sklepu z muzyką Zune Pass w Polsce

21.09.2010 13:58, aktualizacja: 21.09.2010 23:00

Z opublikowanego oświadczenia wynika, że sklep z muzyką Zune Pass Microsoftu nie będzie dostępny w Polsce. Nawet w okrojonej wersji.

Wprowadzenie sklepów Zune Pass i Zune Marketplace związane jest ze zbliżającą się premierą systemu Windows Phone 7. Usługa dotychczas była dostępna tylko w USA, jednak Microsoft planuje wprowadzenie jej także w Europie. Niestety, nie w Polsce. Oprogramowanie Zune potrzebne do pobierania muzyki czy filmów ma być dostępne w 20 krajach na świecie, w tym w Anglii, Francji, Włoszech, Hiszpanii i Niemczech. Za 9,99 euro subskrypcji użytkownicy wybranych krajów Europy będą mogli słuchać dowolnej ilości muzyki online. Z tekstu oświadczenia wynika jednak, że w przeciwieństwie do użytkowników z USA nie będą oni mogli skorzystać z subskrypcji Zune Pass umożliwiającej pobieranie 10 utworów miesięcznie. Microsoft umożliwi za to wypożyczanie filmów wideo, ale u nas ta usługa również będzie niedostępna.

Co zatem zaoferuje Windows Phone 7 w naszym kraju? Niewiele. Najprawdopodobniej będzie można jedynie pobierać aplikacje dla smartfonów z systemem Microsoftu. Kolejny sklep z muzyką omija Polskę. W naszym kraju nie możemy skorzystać z żadnej z dużych usług takich jak iTunes, Amazon.com czy Spotify. Polacy w odróżnieniu od mieszkańców USA czy Niemiec muszą też płacić za korzystanie z radia Last.fm. Polski rynek jak widać nie jest wart zainteresowania - jak długo jeszcze taka sytuacja będzie się utrzymywać?

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (70)