Nie czekaj, zobacz pierwsze zrzuty ekranu z Windows 9 już dzisiaj

Nie czekaj, zobacz pierwsze zrzuty ekranu z Windows 9 już dzisiaj

11.09.2014 16:43, aktual.: 12.09.2014 09:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do premiery pierwszej wersji testowej Windows 9, którą pobrać będą mogli wszyscy zainteresowani, pozostało już tylko kilkanaście dni. Jednak do tej pory nie było wiadomo, jak dokładnie będzie wyglądał nowy system operacyjny Microsoftu. Osoby zainteresowane nową odsłoną okienek nie muszą już czekać do opublikowania testowej wersji Dziewiątki, aby zobaczyć zmiany w interfejsie. Do Sieci właśnie wyciekły pierwsze zrzuty ekranu przedstawiające Windows 9. Pochodzą one z wersji systemu oznaczonej jako Technical Preview Build 9834.

Obraz

Najbardziej oczekiwanym elementem nowego systemu operacyjnego Microsoftu jest Menu Start, które zostało usunięte wraz z Windows 8. Ten ruch firmy z Redmond wywołał spore kontrowersje i w związku z niezadowoleniem użytkowników, postanowiono przywrócić ten element. Potwierdziły się wcześniejsze przypuszczenia. Odświeżone Menu Start jest jakby połączeniem starszej wersji tego elementu z interfejsem Modern UI. Z poziomu nowego Menu Start mamy dostęp do tradycyjnych, desktopowych programów, a także do aplikacji Modern, które nadal mogą być reprezentowane przez kafelki.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W Windows 8 aplikacje Modern mogliśmy uruchamiać tylko w trybie pełnoekranowym, co w przypadku korzystania z nich na desktopie nie było zbyt komfortowe. Zrzuty ekranu sugerują, że teraz aplikacje będą uruchamiane w okienkach. W przypadku laptopów i komputerów stacjonarnych będziemy mogli całkowicie wyłączyć wysuwany z prawej strony Pasek Zaklęć. Teraz dostęp do dodatkowych opcji i ustawień aplikacji będziemy mogli uzyskać po kliknięciu przycisku, umieszczonego na pasku tytułowym uruchomionej aplikacji.

Obraz

Nieoficjalne informacje sugerowały, że wraz z nową odsłoną Windows pojawi się prawdziwe centrum powiadomień. Na zrzutach ekranu widzimy, że dostęp do niego będziemy mieli z poziomu Pulpitu, po naciśnięciu ikony znajdującej się na pasku zadań.

Obraz

Potwierdzone zostały również wirtualne Pulpity. Przełączać się pomiędzy nimi będziemy mogli za pomocą menu, znajdującego się tuż nad paskiem zadań. Ich liczba nie będzie na sztywno ustalona i będziemy sami mogli dodawać kolejne. Nie wiadomo z ilu jednocześnie będziemy mogli korzystać.

Obraz

Na zrzutach ekranu widać, że zmieniony został wygląd niektórych ikon. Nie powróciło też wyczekiwane Aero Glass, nadal przezroczysty jest tyko pasek zadań. Jednak warto pamiętać, że mamy do czynienia z wersją testową systemu Windows i jego wygląd w wersji finalnej może ulec zmianie. Natomiast jeśli ktoś dzisiaj chce zmienić swoje obecne okienka w Windows 9, to zapraszamy do przygotowanych przez nas poradników: dodanie wirtualnych pulpitów i asystenta głosowego oraz przywrócenie Menu Start.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (134)