Nie działa Slack. Potężna awaria cennego komunikatora (aktualizacja)

Nie działa Slack. Potężna awaria cennego komunikatora (aktualizacja)

Slack
Slack
Źródło zdjęć: © Photothek via Getty Images | Thomas Trutschel
Oskar Ziomek
27.07.2023 11:43, aktualizacja: 27.07.2023 12:25

Komunikator Slack popularny zwłaszcza w strefie zawodowej w wielu zespołach, nie działa. Awaria w praktyce uniemożliwia wysyłanie i odbieranie wiadomości, potencjalnie paraliżując pracę w wielu miejscach.

Slack nie działa w całym kraju i wielu miejscach na świecie - wynika ze zgłoszeń w serwisie downdetector. W ciągu zaledwie kilkunastu minut do serwisu spłynęło przeszło 1800 raportów, z których wynika, że komunikat nie pozwala wysyłać wiadomości. Zgłoszenia dotyczące Slacka spływają w praktyce z całego kraju, zwłaszcza z dużych miast - w tym Krakowa, Warszawy czy Trójmiasta.

W tym momencie trudno powiedzieć, jak długo potrwają utrudnienia. Twórcy Slacka jak na razie nie odnotowali problemu w swoich mediach społecznościowych jak mają w zwyczaju, mimo że zgłoszenia awarii Slacka spływają także w przypadku innych krajów i są liczone przynajmniej w setkach.

Awaria Slacka
Awaria Slacka© downdetector

Slack cieszy się niemałą popularnością zwłaszcza w zespołach pracowników - umożliwia wygodne rozmowy z poszczególnymi osobami, a także w ramach kanałów, które mogą być dostępne dla wybranych lub wszystkich osób. Komunikator pozwala także na wygodną wymianę plików, rozmowy głosowe oraz oferuje integrację z narzędziami pozwalającymi na synchronizację z innymi usługami, np. Trello.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Aktualizacja, godz. 12:25

Gwałtowny spadek liczby zgłoszeń awarii Slacka sugeruje, że problem został opanowany. Komunikator powinien już działać w pełni sprawnie. Wiadomości wysłane na Slacku w czasie trwających utrudnień najprawdopodobniej nie dotarły do odbiorców i warto wysłać je ponownie, by zachować ciągłość komunikacji.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)