Nie, Microsoft nie wychodzi z Chin. Nawet jeśli ByteDance nie sprzeda TikToka

Nie, Microsoft nie wychodzi z Chin. Nawet jeśli ByteDance nie sprzeda TikToka

Microsoft demaskuje fałszywe doniesienia /fot. GettyImages
Microsoft demaskuje fałszywe doniesienia /fot. GettyImages
Arkadiusz Stando
11.08.2020 17:50, aktualizacja: 20.08.2020 10:02

Trwają rozmowy o wykupieniu TikToka, a przynajmniej części należącej do chińskiego przedsiębiorstwa. Zakupu ma dokonać Microsoft, inaczej uwielbiana przez miliony nastolatków aplikacja zniknie ze Stanów Zjednoczonych. Wokół sprawy pojawia się wiele plotek, a jedną z nich właśnie wyjaśniono.

Na początku sierpnia Microsoft zaktualizował warunki świadczenia swoich usług. W tym samym momencie Donald Trump podpisał rozporządzenie, na mocy którego aplikacje TikTok oraz WeChat mają zostać zablokowane na terenie Stanów Zjednoczonych. W przypadku tej pierwszej, prezydent USA postawił ultimatum.

Jeśli ByteDance zgodzi się sprzedać TikToka lub jego amerykańską część, wtedy aplikacja może nadal działać na terenie USA. Jeśli nie, zostanie zablokowana. Zakupem zainteresował się amerykański gigant technologiczny, firma Microsoft. Połączenie obu faktów wzbudziło pewne spekulacje w chińskich mediach.

"Plotki rozpowszechniane w niektórych mediach społecznościowych na temat globalnej aktualizacji umowy o świadczenie usług przez Microsoft są nieprawdziwe" - informuje Microsoft. "Nasze zobowiązanie do świadczenia usług chińskim użytkownikom pozostaje niezmienione" - dodają przedstawiciele firmy.

Nawet jeśli ByteDance nie zgodzi się na sprzedaż TikToka, to Microsoft nadal pozostanie na chińskim rynku. Amerykański gigant posiada tam swoje biura i serwery od 1992 roku oraz zatrudnia ponad 6000 pracowników. Na razie nie padło ani jedno słowo o pomyśle wycofania się z Chin. Nawet pomimo rosnącego pomiędzy państwami napięcia.

Aplikację TikTok na Androida oraz iOS można znaleźć w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)