Nie tylko Windows 10: Microsoft pokazuje reklamy także na Androidzie

Nie tylko Windows 10: Microsoft pokazuje reklamy także na Androidzie

30.05.2016 16:36, aktual.: 31.05.2016 08:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiele wskazuje na to, że Microsoft chce ustanowić standardem dość przykrą dla końcowego użytkownika praktykę w postaci wyświetlania reklam także w elementach interfejsów systemów operacyjnych. Wolnoć Tomku w swoim domku, którym jest Windows 10. Okazuje się jednak, że Microsoft stosuje podobne praktyki także w Androidzie.

Na łamach serwisu OSNews.com opisano przypadek, w którym zainstalowane na urządzeniu z Androidem programy z pakietu Office wyświetlają reklamy w formie dużych powiadomień. Jest to praktyka o tyle zaskakująca, że w przytaczanej sytuacji, użytkownik zainstalował już wcześniej reklamowane aplikacje.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W praktyce jedne elementy mobilnego pakietu reklamowały inne. Mimo tego że użytkownik posiadał wykupioną subskrypcję Office’a 365, więc de facto już zapłacił za sugerowane programy. Oczywiście nie byłoby większego sensu, gdyby Excel reklamował korzystanie z Excela, więc elementy wymieniają się funkcjami: Word rekomenduje korzystanie z Excela, etc.

Nie można powiedzieć, aby zgłoszenia dotyczące podobnych reklam były w Sieci powszechne, co pozwala twierdzić, że mowa o jednostkowych przykładach, być może będących efektami testów. Na razie jednak trudno stwierdzić, aby użytkownicy widzący reklamy aplikacji, które już posiadają, w miejscu, gdzie jest to mocno inwazyjne, pałali wobec pomysłów Microsoftu na promocję Office’a na Androidzie entuzjazmem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (70)