Nie uwierzycie, co może być "gaming LED RGB". Przewód HDMI!

Nie uwierzycie, co może być "gaming LED RGB". Przewód HDMI!
15.11.2019 20:14
Nawet przewody HDMI dostają gaming LED RGB (fot. Vivify)
Nawet przewody HDMI dostają gaming LED RGB (fot. Vivify)

W sierpniu pisałem o gamingowej podpórce RGB do kart graficznych. Dobry dodatek dla masywnych grafik, ale niekoniecznie musi być RGB. Śmiałem się pisząc, że czekam na napędy DVD z RGB czy kable. I wiecie co? Nowy przewód HDMI świeci!

To nie tak, że kabel HDMI marki Vivify jest zwykłym i kiepskim przewodem, ale świecącym. ARQUUS W73 charakteryzuje się wysoką jakością wykonania i wspiera 4K przy 60 klatkach na sekundę, 12-bit 4:4:2 i 8-bit 4:4:4. Obsługuje standard HDMI 2.0b (18 Gb/s).

350328805543660948

Vivify ARQUUS W73 dostępny jest tylko w dość długich wariantach. Do wyboru 2,7 m i 4,5 m. Wyróżnia się tym (poza podświetleniem), że zamiast wiązki miedzianej zastosowano światłowody. Jest przez to lekki, ale i wytrzymały. Po prostu dobry, choć wyjątkowo drogi przewód. Można go kupić w promocji za 79,99 dolarów (regularna cena 149,99), a w dłuższym wariancie za 99,99 dolarów (normalnie 199,99).

Gaming, LED, RGB… HDMI!!!

I tutaj wdziera się jego gamingowość. Firma sama zachwala na stronie produktu, że to

[quote]„pierwszy na świecie kabel HDMI, który ma wbudowane podświetlenie. Gracze mogą wyróżnić się dzięki naszym kablom i ustawieniu olśniewającego trybu cyklicznej zmiany barw lub dowolnego z 7 kolorów (czerwony, pomarańczowy, zielony, cyjan, niebieski i purpurowy). Aby zwiększyć efekt "wow" wepnij dołączony przewód microUSB podnosząc jasność.”[/quote]

VIVIFY》The first lighting AOC HDMI Cable in the world

Ciekawe czy za kilka miesięcy przyjdzie czas na gamingowy napęd optyczny RGB? Na tle hipotetycznego DVD czy Blu-Ray, podpórka RGB do karty graficznej wydaje się jakaś taka powszednia i mało zaskakująca. A jakie są wasze typy? Gdzie jeszcze zawita RGB i "da graczom +10" do klatek na sekundę?

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (80)