Nie wszystkie smartfony z Windowsem 10 otrzymają Creators Update

Nie wszystkie smartfony z Windowsem 10 otrzymają Creators Update

Nie wszystkie smartfony z Windowsem 10 otrzymają Creators Update
06.04.2017 11:46, aktualizacja: 06.04.2017 19:01

Polska to kraj wyjątkowy pod względem zainteresowania mobilnym systemem Microsoftu. Gdy w wielu krajach jego udziały w rynku są dosłownie bliskie zera, u nas wciąż cieszy sporą liczbą użytkowników, którzy raczej niechętnie spoglądają na Androida. 25 kwietnia otrzymają oni kolejną dużą aktualizację systemu operacyjnego.

A raczej część z nich. Posiadanie smartfonu z Windowsem 10 z zainstalowaną aktualizacją Anniversary Update nie gwarantuje bowiem, że na urządzenie trafi także Creators Update. Jest to uzależnione od takich czynników, jak parametry sprzętowe, brak sterowników czy wsparcia oferowanego przez samego producenta. Jest to oczywiście standardowa procedura, jaka miała miejsce już wcześniej.

ZDNet, powołując się na własne źródła, opublikował listę urządzeń, które na pewno otrzymają Creators Update. Są to: Lumia 550, Lumia 640/640XL, Lumia 650, Lumia 950/950 XL, Alcatel IDOL 4S,Alcatel OneTouch Fierce XL, HP Elite x3, Lenovo Softbank 503LV, MCJ Madosma Q601, Trinity NuAns Neo oraz VAIO VPB051.

Nie ma jednak pewności co do tego, czy lista jest kompletna. Creators Update w ramach uczestnictwa w programie Windows Insider można zainstalować także na innych smartfonach. Nie oznacza to jednak, że gdy aktualizacja trafi do wydania stabilnego, to pobrać będą mogli ją na tych samych modelach użytkownicy, którzy nie biorą udziału w testach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (62)