Niebezpieczne oszustwo powróciło. "Zostałeś skierowany do odbycia kwarantanny"

Niebezpieczne oszustwo powróciło. "Zostałeś skierowany do odbycia kwarantanny"

Oszuści rozsyłają wiadomości z niebezpiecznymi linkami
Oszuści rozsyłają wiadomości z niebezpiecznymi linkami
Źródło zdjęć: © Materiały WP
Konrad Siwik
23.09.2021 20:08

Pod koniec zeszłego roku wielu użytkowników telefonów otrzymywało SMS-y z treścią o wytypowaniu danej osoby do kwarantanny. Tak się składa, że oszuści znów wykorzystują technikę phishingu, aby dostać się do waszych kont bankowych.

Polacy ponownie otrzymują wiadomości informujące o skierowaniu na kwarantannę. W polu nadawcy widnieje napis "Kwarantanna", a Ich dokładna treść brzmi: "Zostales skierowany do odbycia 10-dniowej kwarantanny z powodu zakazenia w Twoim najblizszym otoczeniu. Wiecej informacji na stronie https://c(...)Zb". Warto zauważyć, że w wiadomości brakuje polskich znaków.

Wiadomość z niebezpiecznym linkiem
Wiadomość z niebezpiecznym linkiem

Pod żadnym pozorem nie należy klikać w załączony w wiadomości link. Jak już pisaliśmy w zeszłym roku, może to wiązać się z pobraniem na telefon trojana bankowego, który przechwytuje wszystkie dane z urządzenia z systemem Android.

Najlepiej usunąć taką wiadomość od razu po jej otrzymaniu, aby uniknąć przypadkowego kliknięcia hiperłącze.

Należy też mieć na uwadze, że informacja o objęciu kwarantanną nie jest wysyłana za pomocą wiadomości SMS. Główny Inspektorat Sanitarny uruchomił specjalny system telefonicznego informowania o objęciu kwarantanną domową. Komunikaty nadawane są z numeru +48 22 104 37 05.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)