Niegrzeszący urodą foobar2000 w wielkim stylu ląduje na Androidzie

Niegrzeszący urodą foobar2000 w wielkim stylu ląduje na Androidzie

Niegrzeszący urodą foobar2000 w wielkim stylu ląduje na Androidzie
10.05.2016 12:19

Jakiś czas temu publikowaliśmy obszerny przegląd najlepszych odtwarzaczy muzyki przeznaczonych na Androida. Dziś listę tę należałoby wzbogacić o kolejną pozycję, którą jednak doskonale znają użytkownicy Windowsa. Na Androida zawitał bowiem popularny foobar2000. Czy jednak oprócz nazwy ma on coś wspólnego ze świetnym odtwarzaczem z pulpitów?

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Dla osób przyzwyczajonych do nowoczesnych interfejsów, wykonanych na przykład zgodnie z zaproponowanym przez Google wzornictwem Material Design, pierwszy kontakt z androidowym foobarem może być szokiem. W przypadku wersji przeznaczonej na Windowsa skrajnie minimalistyczny interfejs prezentuje się bardzo czytelnie, doskonale sprawuje się także jego konfigurowalność. W przypadku mobilnego foobara2000 otrzymujemy po prostu brzydotę. Czytelną, ale sprawiającą wrażenie amatorszczyzny.

Na szczęście foobar zachował na Androidzie lwią część swojej ogromnej funkcjonalności znanej z Windowsa. Konkurencja może z zazdrością spoglądać na panel zarządzania programowymi procesorami dźwięku, z których każdy posiada osobne okno konfiguracyjne. Możliwości są ogromne i czynią z foobara2000 być może najbardziej zaawansowany pod tym względem odtwarzacz na Androida.

Dość nietypowy pomysł stanowi główny panel programu, gdzie z reguły możemy spodziewać się listy albumów czy wykonawców. W przypadku foobara zdecydowano się na umieszczenie tam zdecydowanie bardziej zróżnicowanych pozycji: można zatem nie tylko przejść bezpośrednio do odtwarzania, ale także uruchomić jego losowy porządek czy skorzystać z bardzo zaawansowanej wyszukiwarki, która pozwala na formułowanie kryteriów odpowiadających każdemu z tagów ID3.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aplikacja może oczywiście odstraszać – widać, że programiści całkowicie zbagatelizowali kwestię wyglądu, która dla wielu jest ważna. Jeżeli jednak nie zaliczasz się do tej grupy i więcej uwagi poświęcasz na modulowanie brzmienia i całkiem zaawansowane możliwości organizacji muzycznej biblioteki, to foobar2000 w wersji na Androida będzie doskonałym wyborem. Aplikację można już znaleźć w naszej bazie programów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (66)