Nieoficjalne wiadomości na temat Androida 3.0

Nieoficjalne wiadomości na temat Androida 3.0

01.07.2010 11:48, aktualizacja: 01.07.2010 12:05

Do Internetu przeciekły informacje na temat kolejnej dużej aktualizacji systemu Android do wersji 3.0. „Pierniczek”, bo taką nazwę kodową nosi oprogramowanie, będzie dostosowany do najnowszych tabletów.

Informacje na temat wydania 3.0 podaje serwis unwiredview.com na podstawie podcastu zamieszczonego przez analityka Eldara Murtazina. Jego zdaniem Android 3.0 pojawi się w połowie października tego roku. Pierwsze smartfony z tą wersją systemu trafią do sprzedaży na przełomie listopada i grudnia. „Pierniczek” będzie oferował nową rozdzielczość 1280x760 dla urządzeń o przekątnej ekranu minimum 4". Ma to być ukłonem w stronę twórców tabletów, którzy zapewne będą chcieli wykorzystać Androida jako system operacyjny. Zapowiadane są również zmiany w interfejsie.

Wygląd Androida ma zostać mocno odmieniony. Będzie przede wszystkim ładniejszy, pojawi się więcej animacji i efektów. Przedsmak nowego interfejsu może dać demo galerii zdjęć w Nexusie One. Klip wideo prezentujący wersję demonstracyjną można obejrzeć w serwisie YouTube. Kolejna zmiana w Androidzie to podział na dwie gałęzie. Wersja 3.0 i następne przeznaczone będą dla najnowszego sprzętu, natomiast 2.1/2.2 trafi do urządzeń o mniejszych możliwościach sprzętowych. Zmiany mogą czekać również Android Market. Google zainwestował w konkurencyjny do e-sklepu PocketGear. W przyszłości firma pewnie kupi sklep internetowy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)