Niepewna przyszłość Messenger Plus! Live

Niepewna przyszłość Messenger Plus! Live

22.01.2010 16:29, aktualizacja: 22.01.2010 17:38

Rozwijany od 2001 roku darmowy program Messenger Plus! Live będzie prowadzony przez nowy zespół. Dotychczasowy deweloper, Patchou, wycofał się z projektu.

Messenger Plus! Live to rozszerzenie dla Windows Live Messenger. Program wzbogaca komunikator o dodatkowe opcje, takie jak na przykład otwieranie nowych okien na wzór kart w przeglądarce internetowej, blokowanie komunikatora podczas nieobecności użytkownika czy definiowanie dźwięków. Więcej o rozszerzeniu piszemy na jego stronie pobierania. Przez ostatnich 9 lat Messenger Plus! Live prowadzony był przez dewelopera o pseudonimie Patchou, który teraz postanowił wycofać się z projektu.

Dalszym rozwojem programu ma zająć się Yuna Software, firma założona wcześniej przez Patchou. Członkowie społeczności zorganizowanej wokół Messengera są jednak sceptycznie nastawieni w stosunku do nowego dewelopera. Programiści Yuna Software jak dotąd nie skontaktowali się z żadną z osób związanych ze społecznością, co więcej, z żadnym z dotychczasowych beta-testerów programu. Jest to o tyle dziwne, że na stronie Messenger Plus! Live można znaleźć informacje o pracy nad nową wersją aplikacji. Nie wiadomo więc, czy Yuna Software faktycznie zajmuje się rozwojem programu. Osoby związane z Messenger Plus! Live obawiają się, że nowa wersja rozszerzenia może się w ogóle nie ukazać.

Z Messenger Plus! Live korzysta około 60 milionów osób. Jest to najpopularniejsze rozszerzenie Windows Live Messenger. Program został przetłumaczony na 21 języków, niestety nie ma wśród nich języka polskiego. Codziennie aplikacja jest ściągana ponad 300 tysięcy razy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)