Niepewna przyszłość serwisu Delicious

Niepewna przyszłość serwisu Delicious

30.12.2010 19:34

Serwis Delicious, z którego prowadzenia wycofał się Yahoo! boryka się z problemami. Nie wiadomo, kto będzie dalej rozwijał usługę.

Dwa tygodnie temu na skutek problemów finansowych Yahoo! postanowił wycofać się z niektórych usług. Dotyczyć to miało między innymi serwisu Delicious umożliwiającego gromadzenie, tagowanie, zarządzanie i dzielenie się zakładkami. Serwisowi TechCrunch udało się porozmawiać z przedstawicielami firm zainteresowanych kupnem usługi. Yahoo! chce sprzedać Delicious w połowie stycznia przyszłego roku, jednak według niepotwierdzonych informacji żąda za serwis znacznie więcej, niż oferują zainteresowani. Podczas gdy Yahoo! chciałby otrzymać około 15 mln dolarów, potencjalni kupcy gotowi są kupić serwis za mniej niż 5 mln.

Kolejnym problemem jest odłączenie Delicious od pozostałych usług Yahoo! Dotychczas serwis był z nimi silnie zintegrowany. Odbudowanie usługi może być poważnym wyzwaniem dla firmy, która zdecyduje się na jej odkupienie od Yahoo! Z podobnymi problemami borykają się inne usługi takie jak MyBlogLog, Yahoo! Bookmarks czy Yahoo! Picks. Yahoo! zwolnił też przed Świętami kilkuset pracowników, aby zmniejszyć zatrudnienie w firmie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)