Niespodzianka: nowy launcher Google już dostępny. Odważne zmiany się opłaciły

Niespodzianka: nowy launcher Google już dostępny. Odważne zmiany się opłaciły

Niespodzianka: nowy launcher Google już dostępny. Odważne zmiany się opłaciły
03.08.2016 13:26

Wczoraj informowaliśmy o pierwszych przeciekach dotyczących zmian w launcherze rozwijanym przez Google, które trafić mają do stabilnej wersji wraz z premierą Nexusów od HTC. Dziś o zmianach w launcherze możemy powiedzieć zdecydowanie więcej, gdyż... jest on już dostępny do pobrania.

Obraz

Nie można powiedzieć, aby oprócz przytaczanych przez nas wczoraj zmian, pojawiło się wiele innych nowości. Usunięty został zatem przycisk wywołujący siatkę aplikacji, co teraz można zrobić za pomocą gestu przeciągnięcia w górę, a także pasek wyszukiwania, który wyświetli się po kliknięciu ikony z logo Google. Wczoraj jednak nie mieliśmy możliwości sprawdzić, jak takie rozwiązanie sprawuje się w praktyce.

Przede wszystkim trzeba przyznać, ze jest ładniej. Minimalizm na dobre rozgościł się w Androidzie, zaś przebudowanie docka, który od teraz w całości wyświetla ikony aplikacji, sprawuje się całkiem wygodnie. W związku z tym, że najczęściej używany element interfejsu, czyli siatka aplikacji, jest wyświetlany po przesunięciu, a nie pacnięciu w punkt, usunięto przynajmniej konieczność precyzyjnego wybierania jednej z ikon w docku.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Niezbyt trafiony wydaje się natomiast pomysł usunięcia wyszukiwarki, choć może to być kwestia tego, że aktualnie dostępna wersja launchera daleka jest od finalnej. Nie ma bowiem możliwości przeniesienia się do lewego ekranu Google Now, nie modyfikuje on także panelu powiadomień. Niemniej, już na aktualnym etapie, launcher daje pogląd na to, co ujrzymy w stabilnej wersji i... nastraja optymizmem.

Trzeba także nadmienić, że program często kończy swoją pracę (np. podczas próby zmiany tapety), jednak czego wymagać po wersjach testowych. Launcher można na własną odpowiedzialność przetestować samodzielnie, po pobraniu bezpiecznego instalatora z naszej bazy programów, po wyborze odpowiedniej pozycji w menu „Wszystkie wersje".

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)