Nietypowe rozszerzenie do Google Chrome. Rozwiązuje problem chrupiących chipsów

Nietypowe rozszerzenie do Google Chrome. Rozwiązuje problem chrupiących chipsów

Nietypowe rozszerzenie do Google Chrome. Rozwiązuje problem chrupiących chipsów
Arkadiusz Stando
13.03.2021 21:06

Na zlecenie Lay's Vietnam powstało nietypowe rozszerzenie do Google Chrome. Uruchamia napisy podczas oglądania filmów w przeglądarce w momencie, gdy... ktoś chrupie.

Wietnamscy programiści stworzyli wyjątkowo przydatne rozszerzenie, jeśli jesteście fanami chipsów. Podczas jednoczesnej konsumpcji oraz oglądania filmów czy YouTube'a, niekiedy możemy nie zrozumieć, co właśnie zostało powiedziane. Wymyślone przez nich rozszerzenie rozwiązuje ten problem. Chodzi o to, abyśmy niczego nie przegapili przez zajadanie się chipsami.

Wykorzystuje Chrome do przechwytywania dźwięku i wykrywa dźwięk chrupania. Aby tego dokonać, programiści wykorzystali uczenie maszynowe. Algorytmy nakarmiono ścieżką audio zawierającą aż 178 godzin odgłosów chrupania czipsów. W ten sposób oprogramowanie wyuczono reagować na każdy odgłos wydawany podczas jedzenia chipsów.

Lay's Crispy Subtitles

Z opinii umieszczonych w Chrome Web Store wynika, że rozszerzenie faktycznie działa. To zależy jednak od sprawności mikrofonu. Niektórzy użytkownicy twierdzą, że trzeba znaleźć się blisko komputera, aby rozwiązanie zadziałało. Prawdopodobnie lepiej sprawdza się w przypadku oglądania filmów na laptopach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)