Nieznaczny wzrost popularności Linuksa

Nieznaczny wzrost popularności Linuksa

12.07.2010 13:13, aktualizacja: 12.07.2010 14:49

W minionym miesiącu nieznacznie wzrosła ilość użytkowników systemu Linux. Według statystyk najszybciej zdobywającym klientów oprogramowaniem jest Windows 7.

Na stronach w3schools.com opublikowano statystyki pokazujące udział w rynku poszczególnych systemów operacyjnych. Z raportu wynika, że nieznaczny wzrost zanotował Linux. W czerwcu 4,8% komputerów łączyło się z Internetem za jego pośrednictwem. W maju czy kwietniu było ich 4,5%. Specjalnych zmian nie zanotował natomiast Mac OS X (6,8% udziałów w rynku). Najszybciej zdobywającym popularność systemem jest Windows 7. Z 11,3% w styczniu wzrósł do 19,8% w ubiegłym miesiącu. Zdaniem Microsoftu popularną „Siódemkę” zakupiono już ponad 150 mln razy. To absolutny rekord w historii firmy.

W tej beczce miodu dla Microsoftu jest też łyżka dziegciu. Według statystyk nadal 54,6% komputerów łączących się z Siecią posiada zainstalowany system Windows XP. Najnowszemu oprogramowaniu zajmie więc jeszcze sporo czasu, zanim osiągnie status swojego poprzednika z 2001 r. Niewielkie są również udziały w rynku Visty - 11,7%, a na dodatek spadają w porównaniu z poprzednimi miesiącami. Oczywiście, badania w3schools.com mogą się różnić od statystyk prowadzonych przez inne firmy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (202)