Nintendo Switch zaktualizowany do wersji 12.0.0, ale pewnie nawet tego nie odczujesz

Nintendo Switch zaktualizowany do wersji 12.0.0, ale pewnie nawet tego nie odczujesz

Nintendo Switch Lite, fot. Howard Bbouchevereau
Nintendo Switch Lite, fot. Howard Bbouchevereau
Piotr Urbaniak
06.04.2021 12:36

W przeciwieństwie do grudniowego update'u 11.0.0 i mimo wyraźnie podbitego numerka, nowe oprogramowanie konsoli Nintendo Switch to tylko bugfix.

Software 12.0.0 wjechał na Switcha i Switcha Lite wieczorem 5 kwietnia, ale to debiut zdecydowanie z gatunku tych subtelnych. W changelogu znajdziemy tylko jedną zmianę. Mianowicie naprawiono ponoć błąd powodujący przerwanie archiwizacji save'ów w chmurze, występujący w sytuacji, gdy pojawia się chwilowe zaburzenie łączności z siecią.

Żeby było bardziej enigmatycznie, tym razem Nintendo nie wspomina nawet o mitycznej poprawie stabilności. Słowem, numerek może i wysoki, ale zmian jak na lekarstwo.

Switch Software 12.0.0, fot. dobreprogramy (Piotr Urbaniak)
Switch Software 12.0.0, fot. dobreprogramy (Piotr Urbaniak)

Pod względem liczby nowości fw 11.0.0 pozostaje niedościgniony

Przypomnijmy, ostatnią pełnokrwistą aktualizację Switch otrzymał w grudniu 2020 roku, gdy wydany został software 11.0.0. Wprowadzono wówczas pokaźną listę wyczekiwanych przez graczy zmian, w tym przesyłanie zrzutów ekranu za pośrednictwem kabla USB-C i sieci lokalnej, a także wspomnianą już chmurę save'ów czy priorytety pobrań.

Jeśli wierzyć w krążące po sieci pogłoski, to szybciej niż rewolucji w oprogramowaniu fani Switcha doczekają się... nowej konsoli. Jak donosił Bloomberg, pod koniec 2021 roku do sklepów powinien trafić odświeżony model pstryczka, oferujący m.in. 7-calowy ekran OLED i skalowanie obrazu do 4K. Na razie jednak japoński producent te rewelacje dementuje.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)