Nocne wydania Chromium OS do pobrania

Nocne wydania Chromium OS do pobrania

16.08.2010 12:20

Pojawiła się strona internetowa oferująca nocne wydania otwartego systemu Chromium OS. Najnowsze buildy tego oprogramowania można pobierać z Vanilla Nightly Builds.

Równolegle do Chrome OS rozwijany jest drugi projekt - Chromium OS. Jest to otwarta wersja systemu firmy Google, której kod źródłowy został upubliczniony w listopadzie zeszłego roku. Warto obserwować zmiany zachodzące w Chromium, bo część z nich może być wprowadzona do Chrome OS. Dla osób, które chciałyby być na bieżąco z nowościami w otwartym systemie, przeznaczona jest strona Vanilla Nightly Builds założona przez internautę Hexxeha. Można stamtąd pobierać w celach testowych najnowsze nocne wydania Chromium OS. Są one przeznaczone do uruchamiania z pendrive’a.

Ostatnio na temat Chromium OS informowaliśmy w maju. Pojawiły się wówczas zrzuty ekranu prezentujące niektóre funkcje dostępne w systemie. Być może zarządzanie oknami, panele czy oryginalna przeglądarka plików dostępne będą w finalnym wydaniu Chrome OS. Według oficjalnych zapowiedzi firmy Google oprogramowanie ma zostać wprowadzone dopiero pod koniec tego roku. Z kolei, jak donosi TechCrunch, w Stanach Zjednoczonych Chrome OS będzie najprawdopodobniej dostarczany we współpracy z operatorem telekomunikacyjnym Verizon.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)