Nokia 105 i Lumia 520 nagrodzone na MWC w Barcelonie

Nokia 105 i Lumia 520 nagrodzone na MWC w Barcelonie

Nokia 105 i Lumia 520 nagrodzone na MWC w Barcelonie
26.02.2014 07:59, aktualizacja: 27.02.2014 18:16

Global Mobile Awards są prestiżowymi nagrodami przyznawanymi na rynku telekomunikacyjnym podczas targów MWC. W tym roku Nokia zdobyła dwa takie wyróżnienia za model 105 oraz Lumię 520. Pierwsze urządzenie wygrało w kategorii najlepszych budżetowych featurefonów, zaś model działający pod kontrolą Windows Phone zdobył pierwsze miejsce wśród najtańszych smartfonów. Finowie śmiało mogą powiedzieć, że rynek sprzętu mobilnego z najniższej półki opanowali do perfekcji.

Obraz

Lumia 520 to bardzo dobrze znane urządzenie w świecie telekomunikacyjnym. Najtańszy model z Windows Phone 8 zdołał w szybkim tempie podbić rynek urządzeń z systemem mobilnym od Microsoftu. Dzięki temu smartfonowi najnowszy Windows Phone trafił do szerszego grona odbiorców. Niska cena i wyróżniające się w tym segmencie parametry sprawiły, że Lumia 520 stanowi 33% wszystkich urządzeń z Windows Phone.

Nokia 105 to model skierowany do osób rozpoczynających dopiero przygodę z telefonami komórkowymi. W Polsce urządzenie można kupić poniżej 100 zł. Mimo braku aparatu, niskiej rozdzielczości ekranu czy niewyszukanej stylistyce Nokia 105 zdobyła ogromną popularność. Nie jest to dziwne, niska cena, długi czas pracy na baterii (do 35 dni czuwania), proste menu i ułatwienia dla osób starszych przyczyniły się do sukcesu tego modelu. Według słów Stephena Elopa, Nokia 105 sprzedaje się w liczbie nawet miliona sztuk tygodniowo!

Obraz

Rynek urządzeń mobilnych to nie tylko te najbardziej medialne, drogie urządzenia. Tanie smartfony jak Lumia 520, są łakomym kąskiem dla osób rozpoczynających przygodę z tego typu sprzętem. Budżetowy model 105 to hit sprzedaży featurephonów, który pokazuje, że zapotrzebowanie rynku na proste telefony wcale nie zmalało.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)