Nokia Device Hub Beta - kontroluj urządzenia wprost ze swojej Lumii

Nokia Device Hub Beta - kontroluj urządzenia wprost ze swojej Lumii

23.09.2013 18:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nokia ciągle stara się urozmaicać i uzupełniać system Windows Phone o nowe aplikacje. Najnowsze dziecko Finów nazywa się Nokia Device Hub i jest oprogramowaniem służącym do sterowania urządzeniami za pomocą smartfona z systemem mobilnym od Microsoftu. Udostępniona wersja beta dostępna jest tylko na Lumie z Windows Phone 8.

Nokia Device Hub kierowany jest głównie do osób, które nie chcą zagłębiać się w magiczne przesyłanie danych i różne protokoły. Tacy użytkownicy wymagają tego, aby w prosty i jak najbardziej nieangażujący dla nich sposób połączyć się z TV lub konsolą. W takim przypadku, nowa aplikacja od Nokii, będzie strzałem w dziesiątkę. Wystarczy połączyć się z WiFi, przez NFC lub sparować z sobą urządzenia za pomocą Bluetooth. Nokia Device Hub sam wyszuka jaki sprzęt znajduje się w sieci lub pobliżu i znajdzie do niego odpowiednie oprogramowanie. W tym momencie można liczyć na sterowanie urządzeniem za pomocą aplikacji albo, jeśli nie jest to możliwe, dla użytkownika znalezione zostaną aplikacje ze Sklepu Windows Phone, które należy ręcznie pobrać.

Obraz

Program jest dopiero w wersji testowej i zapewne jeszcze ma przed sobą długą drogę, zanim stanie się w pełni funkcjonalną aplikacją. Huba do sterowania urządzeniami jest zacny, jednakże w praktyce, na dzień dzisiejszy, daleko do pełni szczęścia. Aplikacja poprawnie wyszukuje urządzenia (od Smart TV, poprzez konsolę Xbox 360 po smartfony i featurefony), jednakże nie zawsze znajduje ona programy do obsługi tego sprzętu. Tak bywa ze Smart TV niektórych producentów, czy np. z opaską do budzenia ZBand. Jest zrozumiałe, gdy nie ma takich aplikacji w Sklepie Windows Phone, ale w powyższych przykładach oprogramowanie w markecie istnieje. Baza musi być zatem rozbudowana i ciągle powiększana. Nokia Device Hub ma ogromny potencjał i warto zainteresować się nią już teraz. W przyszłości będzie zapewne jedną z obowiązkowych aplikacji na Windows Phone.

Nokia Device Hub w wersji Beta dostępna jest do pobrania za darmo ze Sklepu Windows Phone.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (21)
Zobacz także