Nokia i Microsoft partnerami w produkcji smartfonów

Nokia i Microsoft partnerami w produkcji smartfonów

11.02.2011 12:47

Firmy Nokia i Microsoft ogłosiły dziś zawarcie umowy partnerskiej w produkcji smartfonów.

Nokia wniesie do tej relacji projekty sprzętu i potężne zaplecze przeznaczone do tłumaczeń. Ponadto, jak można przeczytać w otwartym liście od CEO Nokii — Stephena Elopa — oraz Steve'a Ballmera, Nokia jest w stanie poszerzyć rynek odbiorców Windows Phone 7 i wprowadzić telefony z systemem Microsoftu do nowych regionów geograficznych i nowych segmentów rynku.

Nowa strategia Nokii ma szanse przywrócić popularność smartfonom tej marki, a co więcej, z systemem Windows Phone 7 mogą być poważną konkurencją dla urządzeń z Androidem i iOS. W 2007 roku udział Nokii w rynku telefonów wynosił niemal 50%, jednak wzrost popularności iPhone'a i urządzeń działających pod kontrolą Androida bardzo osłabiły pozycję fińskiego producenta na rynku.

Dostęp do Windows Phone 7 gwarantuje Nokii możliwość produkcji telefonów z systemem, który może konkurować z iOS i Androidem, ale nie jest gwarantem sukcesu. Według Gartnera, 10 smartfonów z Windows Phone 7 i modele ze starszymi wersjami Windows Mobile zdobyły w zeszłym roku niewiele ponad 3% rynku. Inni liczący się producenci, jak Samsung, LG czy HTC, wciąż skupiają się na Androidzie.

Nokia nie zmienia jednak swoich planów związanych z Symbianem i MeeGo. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku zobaczymy smartfon Nokii z MeeGo.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (106)