Nokia kupuje Novarrę, planuje nową przeglądarkę mobilną

Nokia kupuje Novarrę, planuje nową przeglądarkę mobilną

26.03.2010 17:05, aktualizacja: 28.03.2010 10:40

Nokia podała do wiadomości, że zakupiła firmę Novarra z Illinois. Ta ostatnia zajmuje się m.in. produkcją przeglądarek internetowych - np. Vision Mobile Browser. Całkiem prawdopodobne, że Nokia ma zamiar skorzystać z doświadczenia Novarry.

Fińska firma przygotowuje się do wprowadzenia w swoich telefonach przeglądarki opartej o silnik WebKit (wykorzystywany m.in. w Safari Apple’a). Nic dziwnego więc, że zdecydowała się na zakup Novarry, która od lat zajmuje się produkcją programów dla urządzeń mobilnych. Jednym z produktów Novarry jest Vision Mobile Browser, przeglądarka internetowa stworzona w 2002 r. na potrzeby Palma. Oprócz podstawowych funkcji Vision umożliwia także obsługę technologii Flash, a więc i odtwarzanie filmów wideo na stronach WWW. Przeglądarka pozwala również internautom na korzystanie z RSS. Ostatnia wersja Vision Mobile Browser nosi numer 8.0

Novarra powstała w 2000 r. w Illinois. Trzy lata temu jej wartość wynosiła 50 mln dolarów. Cena przejęcia firmy przez Nokię nie została podana do wiadomości.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)