Nokia na temat przyszłości MeeGo i Symbiana

Nokia na temat przyszłości MeeGo i Symbiana

14.02.2011 12:34

Szef Nokii, Stephen Elop, przedstawił pomysły firmy na rozwój systemów MeeGo i Symbian, a także wdrażanie Windows Phone 7. Naszym pierwszym celem jest pokonanie Androida - stwierdził.

Podczas targów Mobile World Congress 2011 w Barcelonie zdradzono między innymi, że Symbian będzie nadal rozwijany w najbliższych miesiącach i latach. Szykowane są aktualizacje systemu, a także nowe telefony z Symbianem. Głównym celem Nokii jest jednak łagodne przejście od Symbiana do Windows Phone 7. Firma w zeszłym tygodniu zawarła umowę z Microsoftem, na mocy której będzie produkować smartfony z nowym systemem. W ten sposób Nokia liczy na powrót na rynek, który obecnie jest w rękach Androida i iOS. Pierwszy telefon z Windows Phone 7 miałby pojawić się jeszcze w tym roku.

Firma nie rezygnuje jednak rozwijania z własnego systemu - MeeGo. Elop potwierdził, że pierwsze urządzenia z tym oprogramowaniem powinny pojawić się jeszcze w tym roku. Można jednak przypuszczać, że jego wprowadzenie potrwa nieco dłużej, niż produkcja telefonów z oprogramowaniem Microsoftu. MeeGo pojawi się z multiplatformowym frameworkiem Qt, nie należy natomiast raczej spodziewać się go w telefonach Nokii z Windows Phone 7. Zdaniem Elopa mogłoby to doprowadzić do powstania forku systemu, co zniechęciłoby zarówno deweloperów jak i klientów.

Podczas konferencji, jak zauważa TechCrunch, nie wspomniano natomiast o aplikacjach dla MeeGo. Jeśli Nokia chce zainteresować klientów swoim produktem, powinna nie tylko wyposażyć go w odpowiednie funkcje, ale również zaplecze z programami i grami. O ile w przypadku Windows Phone 7 można korzystać z Windows Phone Marketplace, o tyle MeeGo nie zainteresuje wiele osób, jeśli nie pojawią się dlań ciekawe dodatki.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)