Nokia nie może naprawiać Lumii z testowym Windows Phone 8.1, nie wszystko jednak stracone

Nokia nie może naprawiać Lumii z testowym Windows Phone 8.1, nie wszystko jednak stracone

Nokia nie może naprawiać Lumii z testowym Windows Phone 8.1, nie wszystko jednak stracone
21.05.2014 10:43, aktualizacja: 22.05.2014 13:47

Wielu z nas już w kwietniu zainstalowało testową wersję Windows Phone 8.1 na urządzeniach z systemem od Microsoftu. Jednakże nie każdy chciał podjąć to ryzyko. Prócz oczywistych problemów, jakie mogą wyniknąć z używania niefinalnej wersji oprogramowania, wiele osób obawiało się utraty gwarancji. Oficjalny zapis podczas aktualizacji systemu ostrzegał, że serwis producentów telefonów może odmówić przyjęcia urządzenia w razie wykrycia niewspieranej wersji systemu (mowa o podglądowym Windows Phone 8.1). Nokia wyszła jednak naprzeciw użytkownikom i jej nowe wytyczne są bardziej przyjazne osobom chcącym zainstalować wczesną wersję systemu.

Obraz

Jak dowiedział się portal Windows Mania, Nokia Care wysłała do swoich placówek nowe zasady postępowania w omawianym przypadku. Obecnie serwis posiada dwa scenariusze gwarancyjne: w wypadku dostarczenia urządzenia z testowym Windows Phone 8.1. Pierwszą opcją jest odmówienie naprawy gwarancyjnej i sugestia samodzielnego obniżenia wersji systemu do Windows Phone 8.0. Drugą możliwością jest płatna naprawa sprzętu.

Jasno wynika z tego zatem, że Nokia nie jest w stanie serwisować niefinalnego jeszcze systemu Windows Phone 8.1. Na szczęście firma daje do zrozumienia, że w prosty sposób można przywrócić oprogramowanie do wersji Windows Phone 8.0 (GDR3). Dokonujemy tego poprzez aplikację Nokia Software Recovery Tool, dostępną również w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)