Nokia nie rozumie słowa „nie”, znowu pozywa firmę Apple

Nokia nie rozumie słowa „nie”, znowu pozywa firmę Apple

29.03.2011 17:02

Nokia po raz kolejny pozwała firmę Apple do sądu za naruszenie patentów. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie niedawny wyrok sądu oddalający zarzuty fińskiej spółki.

Zaledwie kilka dni po zakończeniu ciągnącej się od 2009 roku sprawy, Nokia ponownie rusza do sądu. Jak donosił Reuters, w miniony piątek amerykański wymiar sprawiedliwości oddalił wszystkie zarzuty fińskiej firmy dotyczące naruszenia patentów przez Apple’a. Chodziło konkretnie o telefony iPhone 3GS i odtwarzacze iPod Nano. Nokia miała nadzieję, że pozywając firmę Apple do sądu, zaszkodzi trochę konkurentowi na rynku smartfonów. Dzisiaj, z oświadczenia prasowego dowiadujemy się, że na wyroku się nie skończy. Nokia złożyła kolejne oskarżenie do sądu Międzynarodowej Komisji Handlu (ITC).

Pozew dotyczy... smartfonów iPhone i odtwarzaczy iPod. Apple miał naruszyć patenty obejmujące wielozadaniowe systemy, synchronizację danych, pozycjonowanie i korzystanie z akcesoriów dla Bluetootha. W sumie aż 46 patentów, do których Nokia posiada prawa dłużej niż 10 lat przed powstaniem pierwszego iPhone’a. Aż chciałoby się zapytać, skoro fińska firma od tak dawna posiada tyle ciekawych rozwiązań, dlaczego zamiast wprowadzić je w życie, skupia się na walce w sądzie?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (74)