Nokia o przejęciu przez Microsoft i sukcesie iPhone’a

Nokia o przejęciu przez Microsoft i sukcesie iPhone’a

02.06.2011 12:52

Szef Nokii, Stephen Elop, udzielił wywiadu, w którym wyjaśniał, dlaczego Microsoft nie przejmie Nokii i jak to się stało, że Apple zyskał tak mocną pozycję na rynku smartfonów.

Elop przede wszystkim rozwiał plotki na temat ewentualnego przejęcia Nokii przez Microsoft. Firma z Redmond niedawno kupiła za rekordową sumę 8,5 mld dolarów Skype, pojawiły się więc informacje, że podobne kroki może podjąć w sprawie swojego fińskiego współpracownika. CEO Nokii stwierdził, że tego typu przypuszczenia są bezpodstawne i żadnych rozmów między partnerami na ten temat nie było. Dodał też, że smartfony to ledwie połowa produkcji Nokii, trudno więc mówić o wielkim zbliżeniu z Microsoftem.

Dowiedzieliśmy się również, dlaczego zdaniem Elopa iPhone stał się tak popularnym smartfonem w USA. Pierwszym błędem Nokii było oddanie pola bardziej zaawansowanym telefonom jak na przykład Motorola RAZR. Potem, w 2007 roku, kiedy pojawił się iPhone, fińska firma zwyczajnie przegapiła zmianę trendu, a później nie była w stanie już odrobić strat. Elop sądzi jednak, że dzięki wprowadzeniu smartfonów z Windows Phone 7 uda się odzyskać rynek i nadrobić zaległości.

Najbliższy okres będzie wyjątkowo trudny dla Nokii. We wtorek po ogłoszeniu, że sprzedaż telefonów w ostatnim kwartale mogła nie przynieść żadnych zysków, akcje firmy spadły o 15% na giełdzie. Ratunkiem dla spółki może być wprowadzenie nowych smartfonów na rynek i konkurencja z Androidem czy iPhone’em. Pierwsze telefony z Windows Phone 7 pojawią się jednak najwcześniej pod koniec tego roku, a zatem na ewentualną poprawę sytuacji przyjdzie jeszcze trochę poczekać.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)