Nokia otworzy własny sklep z muzyką?

Nokia otworzy własny sklep z muzyką?

01.03.2010 16:07, aktualizacja: 01.03.2010 16:19

W Internecie pojawiły się informacje, według których Nokia planuje rozszerzenie swojego sklepu dla telefonów komórkowych o muzykę. Piosenki będzie można kupować w Ovi podobnie jak teraz programy.

Serwis Electricpig informuje, że Nokia może przymierzać się do otwarcia sklepu z muzyką dla telefonów komórkowych. Sklep miałby nazywać się Ovi Music i oferować utwory niezabezpieczane formatem DRM. Oznacza to, że osoba, która kupi piosenkę, może ją wysłać swoim znajomym, nagrać na płytę CD czy na przenośny odtwarzacz. Wiadomości na temat Ovi Music pojawiły się po tym, jak Nokia dodała zakładkę o tej samej nazwie do oprogramowania Ovi Suite. Jego nowa wersja ma być wkrótce dostępna do ściągnięcia.

Nie wiadomo jeszcze na jakiej zasadzie Nokia sprzedawałaby muzykę. Nie jest również jasne, w jakich krajach usługa byłaby dostępna. Obecnie większość sklepów z muzyką online jest mocno ograniczona - np. z iTunes czy Zune Marketplace nie można korzystać w Polsce. Być może, jako że Nokia to europejska firma, sklep Ovi Music zostałby udostępniony w całej Europie.

Obecnie użytkownicy telefonów Nokii mogą korzystać ze sklepu z programami - Nokia Ovi. Jedną z najpopularniejszych aplikacji jest Ovi Maps, nawigator oferujący dostęp do map. Program od niedawna jest dostępny za darmo, cieszy się więc ogromną popularnością - jak podała Nokia, w ciągu pierwszego tygodnia od udostępnienia, Ovi Maps ściągnięto ponad milion razy. Użytkownicy telefonów Nokii mogą korzystać też z innego sklepu - Nokia Music Store. Dostępne tam utwory zabezpieczone są formatem DRM.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)