Nokia pozywa Apple do sądu

Nokia pozywa Apple do sądu

30.12.2009 11:28

Konflikt między dwoma gigantami wyraźnie narasta. W październiku tego roku Nokia oskarżyła Apple o nielegalne wykorzystywanie jej patentów w telefonach iPhone. Teraz rozszerza pozew o kolejne urządzenia, a także software. Firma z Cupertino nie pozostaje dłużna - szykuje się długa batalia.

Apple właśnie wygrał w sądzie z Psystar, firmą sprzedającą pecety z nielegalnie zainstalowanym systemem Mac OS X. Wszystko wskazuje na to, że kolejna wojna rozegra się z Nokią, według specjalistów schodzącym w dół gigantem. Fińska firma oskarżyła już Apple o naruszenie praw patentowych związanych ze standardami GMS, UMTS i WLAN. Zostały one zastosowane w telefonach iPhone.

Obecnie Nokia rozszerza zarzuty. Do amerykańskiej Międzynarodowej Komisji Handlu (ITC) trafił wczoraj kolejny pozew przeciwko Apple. Zdaniem Nokii do złamania prawa doszło przy powstawaniu kamer, jak również zasilania w Makach i iPodach. Firmie nie podoba się także wygląd interfejsu użytkownika w iPodach i iPhone’ach. Zdaniem Nokii został on skopiowany z jej telefonów. Apple nie pozostaje dłużny i oskarża przeciwnika o podkradanie patentów użytych w iPhonie i iPodach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)