Nokia prezentuje MeeGo - nowy system dla smartfonów

Strona głównaNokia prezentuje MeeGo - nowy system dla smartfonów
01.07.2010 15:11

Firma Nokia pokazała interfejs nowego systemu operacyjny dla smartfonów - MeeGo. Widać, że wzorowano się na Androidzie czy webOS.

Firmy Nokia i Intel poświęciły wiele sił i środków na stworzenie nowego systemu i przygotowanie go do rywalizacji z iOS oraz Androidem. MeeGo ma być lekkim, przyjaznym użytkownikowi oprogramowaniem, które będzie instalowane w smartfonach, netbookach i tabletach. W ramach Handset Project Day 1 udostępniono zrzuty ekranu, a także kilkuminutowy film pokazujący działanie nowego systemu. Na klipie można zobaczyć przeglądanie aplikacji i galerii ze zdjęciami, pisanie wiadomości, a także wykonywanie połączenia telefonicznego. Pokazano również obsługę książki adresowej, wyszukiwanie kontaktów, a także przeglądarkę internetową Fennec Mozilli.

Zaprezentowany przez Nokię MeeGo nie różni się w specjalnie od dostępnych na rynku systemów. Być może więcej funkcji zostanie pokazanych w kolejnych odsłonach. Z drugiej jednak strony producent nie ma zbyt wiele czasu - premiera wersji 1.1 przewidywana jest na październik. Nokia, która ostatnio nieco gorzej radzi sobie na rynku telefonów, chce rozpocząć walkę z producentami smartfonów. Biorąc jednak pod uwagę silną pozycję takich firm jak Apple czy Google, będzie miała trudny orzech do zgryzienia.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)