Nokia prezentuje model 225 — dla odmiany telefon prosty i tani

Nokia prezentuje model 225 — dla odmiany telefon prosty i tani10.04.2014 10:56
Nokia prezentuje model 225 — dla odmiany telefon prosty i tani

Czasami, czytając doniesienia o nowinkach technicznych, można odnieść mylne wrażenie, że tanie i proste urządzenia do dzwonienia zupełnie wymarły. Nie jest to jednak prawdą. Nieskomplikowane telefony, zwane featurephonami, sprzedają się nadal dobrze, o czym świadczy choćby Nokia 105, która tygodniowo znajduje nawet do miliona nowych użytkowników. Wczoraj Nokia zaprezentowała kolejny, niezmiernie ciekawy model z tej klasy — 225.

350048971160512449

Nokia 225 to telefon, który może być kolejnym urządzeniem chętnie wybieranym przez klientów. Barwne obudowy to już znak rozpoznawczy nowych telefonów od Nokii, ale i możliwości telefonów są całkiem ciekawe. Tego typu urządzenia stworzono z myślą o korzystaniu z podstawowych zastosowań internetu oraz funkcji telefonu, za niewielką cenę. Dostaniemy zatem wbudowaną przeglądarkę Xpress Browser oraz klient Facebooka i Twittera. Zapewne dzięki współpracy z Microsoftem urządzenie posiada także domyślnie zainstalowaną wyszukiwarkę Bing. Duży, jak na ten segment rynku, 2,8-calowy wyświetlacz będzie zachętą do zakupu (rozdzielczość QVGA). Dodajmy także to, że Nokia 225 dostępna będzie z opcją dual SIM. Olbrzymim plusem jest tutaj bateria 1200 mAh, której czas czuwania wynosi aż 36 dni (27 dni w przypadku dual SIM)! Nokia 225 została także wyposażona w aparat z matrycą 2 Mpix, który spełni podstawowe wymagania. Nie uświadczymy tutaj też WiFi. Cena będzie jednak atrakcyjna, wynosić ma około 40 euro.

Czy model ma szansę na sukces w segmencie tanich telefonów? Zobaczymy w drugim kwartale tego roku, gdy Nokia 225 pokaże się na rynku.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (62)