Nokia prezentuje pierwsze smartfony z Windows Phone

Nokia prezentuje pierwsze smartfony z Windows Phone

26.10.2011 12:14

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Nokia zaprezentowała nowe smartfony z Windows Phone. Lumia 800 i Lumia 710 mają dowieść, że fińska firma jest w stanie konkurować z takimi gigantami jak Apple czy Google.

Na początku zaprezentowano nową linię telefonów Asha: 200, 201, 300, oraz 303. Wprawdzie wprowadzają one kilka nowości takich jak możliwość korzystania z dwóch kart SIM czy pamięć zwiększona do 32 GB, jednak nie na to czekano podczas Nokia World 2011. Powracając na scenę, szef Nokii zaprezentował pierwszego smartfona z Windows Phone — Lumia 800. Zarówno jego wygląd jak i nazwa znane były już z wcześniejszych przecieków. Telefon wyposażony jest w procesor 1.4GHz oraz obiektyw Carl Zeiss Tessar, 16 GB pamięci wbudowanej oraz dostęp do 25 GB w chmurze SkyDrive.

Obok Lumia 800 Nokia zaprezentowała drugi smartfon, z nieco mniejszym ekranem, Lumia 710. Oba telefony będą wyposażone w system Windows Phone Mango. W trakcie konferencji pokazano pakiet Office dla Windows Phone, integrację z kontem 25 GB SkyDrive, a także integrację z Xbox Live!. Nokia jednak nie chce ograniczyć się do funkcji oferowanych przez system Microsoftu, dlatego też postanowiła wprowadzić własne funkcje i usługi, które mają przyciągnąć do Lumii rzesze użytkowników.

Firma oferuje darmową nawigację Nokia Drive i aplikację Public Transportation, która poinformuje nas o korkach i ruchu w 450 miastach na świecie. Będziemy mogli skorzystać również z usługi muzycznej Nokia Music. W jej ramach możemy za darmo słuchać muzyki ze stacji radiowych Mix Radio (także w trybie offline). Inne nowości Nokii to chociażby opisywana przez nas wcześniej usługa Live View, czyli automatyczne wyszukiwanie informacji na podstawie położenia użytkownika.

Lumia 800 i 710 początkowo dostępne będą na terenie Niemiec, Francji, Hiszpanii, Holandii i Wielkiej Brytanii. Przed końcem roku zaś trafią do Rosji, i Azji. W USA Lumia pojawi się dopiero w 2012 roku. Lumia 800 kosztować będzie około 420 euro, zaś sugerowana cena detaliczna Lumii 710 to 270 euro. Nie są to z pewnością ceny konkurencyjne, a biorąc pod uwagę liczbę krajów, w których zostanie wprowadzona Lumia, można mieć obawy co do sprzedaży nowych smartfonów Nokii. Zamówienia na telefony będzie można składać już od dziś.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)