Nokia Viki – powrotowi kultowej marki towarzyszyć będzie nowa asystentka

Nokia Viki – powrotowi kultowej marki towarzyszyć będzie nowa asystentka09.01.2017 12:00
Nokia Viki – powrotowi kultowej marki towarzyszyć będzie nowa asystentka

Wczoraj HMD Global zaprezentowało pierwszy smartfon, jaki trafi na rynek pod marką Nokia. Nokia 6 okazała się jednak mało oryginalna, rozczarowaniem może być także wiadomość, że trafi do oficjalnej sprzedaży tylko na rynku chińskim. Dziś informację o powrocie Nokii na rynek smartfonów możemy uzupełnić o zapowiedź kolejnej asystentki, Viki.

Do informacji dotarł serwis GSNinfo.nl, zaś jej źródłem jest wniosek o rejestracje znaku towarowego Viki. Do Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej wpłynął on 6 czerwca, zaś opis wskazuje, że mowa tutaj o kolejnej wirtualnej asystentce, która najpewniej będzie preinstalowana na nowych smartfonach Nokia.

350193264462424001

Korzystanie z usług Viki możliwe ma być zarówno za pomocą mowy, jak i poleceń wprowadzanych tekstowo. O samych możliwościach wiemy jak dotąd niewiele, nie ma jednak podstaw, by spodziewać się czegokolwiek więcej, niż w przypadku Siri, Alexy, Google Assistanta, Cortany, Bixby, etc. Jak widać, i co pokazały także targi CES, asystenci głosowi są dziś w przypadku oprogramowania mobilnego tematem numer jeden.

Co ciekawe, o zarejestrowanie znaku towarowego Viki nie wnioskuje HMD Global, a funkcjonujące niezależnie od umów z Microsoftem i rynku urządzeń mobilnych Nokia Solutions and Networks, znane z produktów i usług telekomunikacyjnych. Czyżby zatem związki HMD i Nokii były znacznie bardziej zażyłe, niż może się wydawać po premierze Nokii 6? Przekonamy się w tym roku, gdy światło dzienne ujrzą kolejne modele kultowej marki.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)