Nokia wydaje pierwszą aplikację dla Windows Phone

Nokia wydaje pierwszą aplikację dla Windows Phone

26.09.2011 17:55, aktualizacja: 27.09.2011 10:00

Pierwszy widoczny efekt współpracy fińskiego producenta z Microsoftem. Nokia wydała aplikację dla systemu Windows Phone.

Jak na razie Nokia nie zaprezentowała nowego smartfona z systemem Microsoftu, chociaż zarzeka się, że będzie to miało miejsce jeszcze w tym roku. Dotychczas fińskiej firmie oprócz porzucenia MeeGo i niejasnych wypowiedzi na temat Symbiana udało się zaledwie opublikować jedną aplikację w e-sklepie Windows Phone Marketplace. Jest to App Highlights, narzędzie przeznaczone do informowania użytkownika o interesujących aplikacjach. Co ciekawe, aplikacji nie można jeszcze pobrać - najprawdopodobniej została ona przygotowana na potrzeby smartfonów zaktualizowanych do Mango.

Być może jest to pierwszy znak, że Nokia poważnie przygotowuje się do wprowadzenia własnych smartfonów z Windows Phone. Możliwe, że firma ma zamiar udostępnić wkrótce własny pakiet programów i gier dla systemu Microsoftu. Potwierdzałaby to niedawna wypowiedź szefa Nokii, Stephena Elopa. Na początku miesiąca stwierdził on, że jego firma otrzymała dostęp do kodu źródłowego Windows Phone - w odróżnieniu od innych producentów sprzętu. Dzięki temu Nokia mogłaby zaoferować lepszą integrację ze swoimi usługami, a także pakiet własnych aplikacji. Na ile takie wypowiedzi się sprawdzą, przekonamy się być może jeszcze przed końcem roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)