Note 7 bombą w GTA V: Samsung chce cenzurować YouTube'a, ten się nie daje

Note 7 bombą w GTA V: Samsung chce cenzurować YouTube'a, ten się nie daje20.10.2016 20:58
Note 7 bombą w GTA V: Samsung chce cenzurować YouTube'a, ten się nie daje

Nikogo chyba nie dziwi, że Samsung chce wymazać doświadczenie Note’a 7 ze zbiorowej świadomości konsumentów, co jednak biorąc pod uwagę skalę porażki, nie jest zadaniem godnym pozazdroszczenia. Wczoraj pisaliśmy o ubranym w mocne, jak na korporację IT, słowa zakazie udzielania jakichkolwiek informacji o Galaxy S8, dziś wiemy, że Samsung interweniował także na YouTube.

350190148480362433

Wszystko to za sprawą humorystycznego moda do gry Grand Theft Auto V. W zasadzie można powiedzieć, że większym zaskoczeniem, niż wnoszone przez niego zmiany, byłby scenariusz, w którym taka modyfikacja GTA V nigdy by nie powstała. Po jej instalacji gracze mogą korzystać z nowej broni w postaci pocisku miotanego lub bomby przylepnej. Jest nim oczywiście Galaxy Note 7.

Model urządzenia w grze został wykonany ze sporą dbałością o szczegóły, zaś siane przez Note’a 7 zniszczenia były rzeczywiście ogromne. To jednak nie spodobało się Samsungowi, który jak widać traktuje sprawę bardzo poważnie. Być może zdecydowanie zbyt poważnie – na wniosek producenta jeden z filmów prezentujących możliwości moda został usunięty na mocy ustawy DMCA.

GTA 5 MOD - Samsung Galaxy Note 7 (Bomb)

A trudno nazwać podpieranie się DMCA w cenzorskim porządkowaniu bałaganu po Note’ach inaczej, niż nadużyciem. To wielokrotnie krytykowana ustawa, której konstytucyjność wciąż bywa podważana, zaś Samsung jest zdania, że film przedstawiający działanie moda (nawet nie sam mod) jest naruszeniem praw koreańskiej korporacji.

350190148480690113

Na szczęście uważa tak tylko Samsung. Przed godziną film został przywrócony, decyzję zweryfikowała prawdopodobnie administracja YouTube, być może na wniosek samego Samsunga, który spanikował po publikacji pierwszych artykułów z oskarżeniami o nadużycia. Więcej rozsądku należałoby oczekiwać od PR-owców Samsunga, który zamiast obrócić sytuację w żart, jeszcze bardziej się pogrąża, czy też jak napisał w komentarzu do filmu użytkownik MSWindowsInside, kopie sobie grób.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)