Novacut Pro Video Editor z możliwością współpracy online

Novacut Pro Video Editor z możliwością współpracy online

15.07.2011 13:01

Powstaje projekt pierwszego nieliniowego edytora wideo umożliwiającego współpracę w czasie rzeczywistym przez Internet - Novacut Pro Video Editor.

Pomysł jest prosty, a takie zwykle są najlepsze. Chodzi o możliwość pracy nad materiałem wideo kilku osób korzystających z Internetu - podobnie jak to ma miejsce obecnie w pakietach biurowych online. Na razie prace są jeszcze we wczesnym stadium. Twórcy Novacut Pro Video Editora udostępnili prototypy interfejsu programu, a także kilka klipów wideo prezentujących ich wizję. Prototypy powstały za pomocą HTML5 i jQuery. Edytor miałby działać zarówno w wersji 32- jak i 64-bitowej, a także w urządzeniach z procesorami ARM. Z aplikacji można by więc korzystać między innymi w smartfonach.

Według założeń twórców, Novacut Pro Video Editor ma obsługiwać kamery HDSLR, a także działać w chmurze obliczeniowej. Na razie możemy przetestować prototypy interfejsu zamieszczonych na stronach Launchpad. Oczywiście, narzędzia mogą działać niestabilnie i zawierają sporo błędów. Twórcy aplikacji zachęcają również do finansowego wspierania swojego projektu. Liczą, że w ciągu najbliższych 14 dni uda im się uzbierać z datków internautów 25 tys. dolarów na rozwój edytora. Jak na razie autorzy programu zebrali nieco ponad 6 tys. dolarów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)