Nowa aplikacja Opery na Androidzie – bądź na bieżąco z News & Search

Nowa aplikacja Opery na Androidzie – bądź na bieżąco z News & Search

Nowa aplikacja Opery na Androidzie –  bądź na bieżąco z News & Search
10.06.2016 12:29

Opera przyjęła całkiem imponujące tempo rozwoju nie tylko w przypadku pulpitowej przeglądarki. Co jakiś czas mamy do czynienia z premierą kolejnej aplikacji mobilnej, ostatnio pisaliśmy na przykład o Opera VPN na iOS-a, która oczywiście ma wiele wspólnego z przeglądaniem Sieci, ale z pewnością nie jest przeglądarką. Dziś zaprezentowano kolejny program, tym razem na Androida.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Nowa aplikacja nosi nazwę Opera Browser – News & Search. Jak wskazuje sama nazwa, ma ona zdecydowanie więcej wspólnego z mobilną przeglądarką internetową. Oferuje jednak szereg dodatkowych funkcji, które mają sprawiać, że przydatna będzie ona przede wszystkim w przeglądzie najnowszych doniesień ze świata.

Trzeba przyznać, że taka specjalizacja może być całkiem rozsądna, zwłaszcza że przeglądarkę pozbawiono wszelkich dodatkowych funkcji (choć nie zabrakło na przykład trybu prywatnego przeglądania), a interfejs jest minimalistyczny i nie obciąża zasobów. Nowa aplikacja może być zatem dobrym wyborem dla każdego, kto nie przywykł do codziennych prasówek na Twitterze (którego konto można połączyć z aplikacją) czy czytników RSS.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Użytkownik ma możliwość wybrania interesujących go źródeł informacji, lwią część stanowią jednak amerykańskie domy prasowe. Nie mogło także obyć się bez implementacji priorytetowych w ostatnim czasie dla Opery funkcji, jak tryb oszczędzania danych. Aplikacja nie jest oficjalnie dostępna w Polsce (na razie kierowana jest przede wszystkim do Amerykanów), jednak działa bez zarzutu i znaleźć można ją w naszej bazie programów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)