Nowa aplikacja Orlenu pozwoli zapłacić za myjnię bez wysiadania z samochodu

Stacja Orlen z depositphotos.com
Stacja Orlen z depositphotos.com

12.04.2018 18:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Korzystanie z myjni na stacjach Orlen może stać się znacznie wygodniejsze za sprawą smartfonu i mobilnej aplikacji. Orlen zamierza bowiem stworzyć własne rozwiązanie, które umożliwi płatności mobilne za korzystanie z myjni.

Serwis Cashless.pl informuje, że wkrótce na stacjach koncernu w Polsce będzie można płacić za umycie samochodu za pomocą smartfonu. Nie trzeba będzie wychodzić z auta, aby skorzystać z myjni. Niebawem mają ruszyć prace nad stworzeniem rozwiązania do płatności mobilne, w tym również dedykowanej aplikacji. Szczegóły na temat aplikacji nie są jeszcze znane.

Podobne rozwiązanie zostało już wdrożone w Czechach. Unipetrol, którego Orlen jest większościowym udziałowcem, poinformował o wydaniu aplikacji Digi Car Wash. Pozwala ona na mobilne płatności za skorzystanie z myjni na stacjach marki Benzina, należącej do Unipetrolu. Zastosowany tam system rozpoznaje numer rejestracyjny samochodu na myjni. Natomiast kierowca z poziomu mobilnej aplikacji wybiera odpowiedni program i płaci za usługę, bez konieczności wychodzenia z pojazdu.

Orlen informuje jednak, że nie planuje w Polsce wprowadzenia systemu stosowanego w Czechach. Na stacjach pojawi się własne rozwiązanie koncernu. Warto przypomnieć, że ostatni kontakt Orlenu z mobilnymi płatnościami zakończył się niepowodzeniem. Mobilna aplikacja JustDirve pozwalała firmom płacić za zatankowane na stacjach paliwo z poziomu aplikacji na zbiorczej fakturze, a więc bez konieczności stania w kolejkach do kasy. Niestety, interesująco zapowiadający się projekt szybko spotkał się z poważnymi problemami. Mobilna aplikacja została usunięta po kilku dniach od premiery.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)