Nowa edycja Windowsa ma rozwiązać problemy komputerów z małymi dyskami

Nowa edycja Windowsa ma rozwiązać problemy komputerów z małymi dyskami25.04.2018 13:23
Nowa edycja Windowsa ma rozwiązać problemy komputerów z małymi dyskami

Microsoft planuje wprowadzić do obiegu kolejną edycję Windowsa 10, tym razem z dopiskiem Lean. Pierwsze spostrzeżenia w tym zakresie pojawiły się na początku tygodnia. Nowy system pozbawiono części aplikacji, by jego świeża instalacja zajmowała o 2 GB mniej miejsca na dysku.

Dziś wiadomo już nieco więcej. Jak zwraca uwagę Windows Central powołując się na własne źródła, nowa wersja powstaje po to, by rozwiązać problemy z aktualizacją Windowsa 10 dotykające użytkowników laptopów i tabletów, które wyposażono w zaledwie 16 GB pamięci na dane. Uboższa w aplikacje wersja systemu ma być dzięki temu łatwiejsza w aktualizacji, a i same aktualizacje – mniejsze.

Takie podejście ma pomóc wyeliminować problem aktualizowania takich urządzeń, które nie są w stanie pobrać aktualizacji systemu z powodu tak prostego powodu jak brak wystarczającej ilości miejsca na dysku. Microsoft chce, by wszyscy użytkownicy mogli czerpać korzyści z najświeższych kompilacji, a nie tylko tych, z którymi zakupili dane urządzenie w sklepie.

Dodatkowym ułatwieniem w tym zakresie ma być inny sposób dostarczania aktualizacji Windowsa 10 Lean. Te będą trafiać do użytkowników dużo wolniej niż w przypadku regularnych aktualizacji systemu, których tempo instalacji i tak można przecież uznać za wolne. Ma to pomóc rozwiązywać na bieżąco jeszcze więcej problemów, które mogą pojawiać się podczas instalacji. Możliwość pobrania aktualizacji pojawi się dopiero wtedy, gdy Microsoft będzie przekonany o stabilności danego wydania.

Warto dodać, iż powyższe informacje o Windowsie 10 Lean są na razie jedynymi. Nowa wersja systemu zauważona została przez jednego z insiderów testującego najnowszą kompilację Windowsa w wersji Redstone 5. Jeśli Microsoft nie porzuci planów tworzenia zubożałej wersji Lean, na rynku pojawi się najpewniej jeszcze w tym roku, właśnie w raz z premierą stabilnego wydania Windowsa 10 RS5 jesienią.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)