Nowa funkcja w Chrome 6 - mierzenie czasu ładowania WWW

Nowa funkcja w Chrome 6 - mierzenie czasu ładowania WWW

29.07.2010 14:48

Wśród projektów, nad którymi pracuje firma Google rozwijany jest pomysł na badanie czasu ładowania stron internetowych. Narzędzie to zostało wprowadzone w przeglądarce Chrome 6.

Czy wiesz jak wolna jest twoja strona internetowa? - pyta Tony Gentilcore na oficjalnym blogu The Chromium Blog. Zmierzenie prędkości wczytywania witryny WWW przez przeglądarkę jest trudnym zadaniem, ale wykonalnym. Taka funkcja została wprowadzona w ostatnim wydaniu rozwijanego przez Google Chrome 6. Przeglądarka będzie informować czasie wczytywania strony, co może być przydatne dla deweloperów i twórców stron. Wprowadzenie nowej funkcji jest możliwe dzięki implementacji standardu Web Timing rozwijanego przez konsorcjum W3C. Pozwala on na mierzenie prawdziwego czasu ładowania się strony WWW razem z informacjami o kontaktowaniu się z serwerem, generowaniem witryny i odbieraniem kodu HTML przez przeglądarkę. W rzeczywistości więc Chrome 6 będzie więc oferować zaawansowane wiadomości na temat wczytywanych stron internetowych.

Nad podobnymi rozwiązaniami pracują także inni twórcy przeglądarek. Jak poinformował Gentilcore, metryki Web Timing dostępne są już w trzecim prototypie Internet Explorera 9, pojawią się także w Firefoksie 4. Ponieważ standard nie jest jeszcze ukończony, w kolejnych wydaniach mogą pojawić się nieznaczne zmiany. Narzędzie zostanie z pewnością ciepło przywitane przez deweloperów i twórców stron internetowych. Dzięki niemu mogą oni lepiej dopasowywać swoje witryny do wymagań przeglądarek.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)