Nowa funkcja w Gmailu - People Widget

Nowa funkcja w Gmailu - People Widget

27.05.2011 11:54

Google ogłosił, że w najbliższym czasie wprowadzi nową funkcję do poczty Gmail. Ma ona ułatwić zdobywanie informacji na temat naszych kontaktów.

People Widget, bo tak nazywa się nowa funkcja, to niewielki pasek widoczny po prawiej stronie interfejsu webowego klienta Gmaila. Wyświetla on informacje na temat osoby, z którą mailujemy - awatar, zawód, krótką notkę z Buzza lub Twittera, a także ostatnie e-maile. Możemy również uzyskać dostęp do kalendarza kontaktu czy edytowanych dokumentów - oczywiście tych upublicznionych przez wybranego użytkownika. Zrzuty ekranu prezentujące People Widget dostępne są na blogu Gmaila.

Nowa funkcja przeznaczona jest przede wszystkim dla osób, które otrzymują wiele e-maili - na przykład użytkowników biznesowych. Google postawił przede wszystkim na ułatwienia w dostępie do projektów takich jak współtworzone dokumenty w ramach Google Docs czy dzielone z innymi pracownikami kalendarze. Nie oznacza to jednak, że People Widget przeznaczony jest jedynie dla biznesu. Szybki dostęp do galerii zdjęć opublikowanych przez znajomego to duży atut nowej funkcji.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)