Nowa funkcja w Mapach Google. Ułatwi wyszukiwanie restauracji z opcją dostawy i na wynos

Nowa funkcja w Mapach Google. Ułatwi wyszukiwanie restauracji z opcją dostawy i na wynos

Google Maps ułatwia dostęp do jedzenia na wynos /Fot. Shutterstock
Google Maps ułatwia dostęp do jedzenia na wynos /Fot. Shutterstock
Arkadiusz Stando
08.04.2020 10:22

Niewielka i niewyeksponowana zmiana w Mapach Google. Już teraz w łatwy sposób sprawdzisz, które restauracje w okolicy oferują dostawę lub odbiór jedzenia na wynos. Zmiana pojawiła się w aplikacjach dla systemów iOS i Android.

Google ułatwia poszukiwanie jedzenia na wynos i w dostawie w swoich Mapach. Tuż pod paskiem wyszukiwania pojawiły się teraz ikonki "Na wynos" oraz "Z dostawą".  Po kliknięciu jednej z nich, wyświetlą nam się najbliższe restauracje oferujące dowóz lub odbiór jedzenia w lokalu.

Funkcja działa również po wpisaniu odpowiednich fraz w pasku wyszukiwania. Zadziałają zarówno polskie słowa "dowóz" oraz "na wynos" jak i angielskie "delivery" i "takeout". Pewnie analogicznie Mapy obsłużą też te same frazy pisane w innych językach. Wśród wyświetlanych restauracji pojawią się zarówno tzw. "sieciówki" jak i lokalne knajpy.

Obraz

Wyszukiwanie restauracji posiadających opcję dowozu nie jest niczym rewolucyjnym. Sporo zmienia natomiast funkcja "na wynos". Wcześniej nawet nie wiedziałem, że tyle restauracji w mojej okolicy ma to w swojej ofercie.

Google stara się pomóc podczas pandemii COVID-19

Od niedawna Google wyświetla również okienko "Koronawirus (COVID-19) Znajdź najnowsze informacje w wyszukiwarce Google". Ta funkcja nie należy do zbyt rozwiniętych i nic nowego dzięki niej nie odkryjemy. Przenosi po prostu do wyników wyszukiwania na hasło "koronawirus". Szczerze mówiąc, po gigancie takim jak Google, można było spodziewać się czegoś więcej.

Natomiast po wpisaniu w Mapach Google frazy "lekarz", pojawi nam się ostrzeżenie - "Alert dotyczący COVID-19". Google przypomina, że jeśli czujemy się źle i mamy objawy choroby, powinniśmy postępować zgodnie z zaleceniami lokalnych urzędów ds. ochrony zdrowia. Czyli w naszym przypadku, zgłosić się do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)