Nowa jakość e‑booków - premiera za tydzień

29.12.2009 17:21

W przyszłym tygodniu podczas targów 2010 International Consumer Electronics Show (CES) zostanie zaprezentowany nowy format e-booków - Blio. Zamiast udawać e-papier, Blio ma być dostosowany do potrzeb tabletów, netbooków, a także telefonów komórkowych.

Zaletą nowego formatu ma być maksymalne upodobnienie e-booka do papierowej książki. W odróżnieniu od większości e-czytników, Blio umożliwia przeglądanie kolorowych ilustracji. Jest więc idealnym narzędziem do czytania albumów, atlasów czy książek dla dzieci. Tekst będzie można czytać albo odsłuchać jako audiobook.

Ray Kurzweil, pomysłodawca projektu, chce, aby Blio był dostępny dla najpopularniejszych systemów i urządzeń. Z aplikacji umożliwiających czytanie e-booków w tym formacie będzie można korzystać zarówno na pececie jak i Maku. Pojawi się także wersja dla iPhone’ów czy telefonów Nokii (która wspiera projekt Kurzweila). Blio ma zadebiutować z biblioteką zawierającą milion tytułów. Wszystko wskazuje na to, że spora część z e-książek zostanie udostępniona dzięki umowom z Google i jego usłudze Google Books czy Projektowi Gutenberg.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)