Nowa migawka Vivaldiego: przeciąganie stosów kart i 400% wzrostu wydajności

Nowa migawka Vivaldiego: przeciąganie stosów kart i 400% wzrostu wydajności

Nowa migawka Vivaldiego: przeciąganie stosów kart i 400% wzrostu wydajności
30.09.2016 16:44, aktualizacja: 30.09.2016 18:53

Dostępna jest już kolejna migawka przeglądarki Vivaldi oznaczona numerem 1.5.618.8. Po pierwszych, poprzedzających premierę pierwszej stabilnej kompilacji, miesiącach, kiedy w zasadzie co tydzień pojawiało się sporo nowych funkcji, rozwój Vivaldiego nieco zwolnił. Nie oznacza to jednak, że twórcy przeglądarki osiedli na laurach.

Na oficjalnym blogu Vivaldiego możemy przeczytać o implementacji funkcji, która może nie jest rewolucyjnym szczytem innowacji, ale z pewnością zostanie z entuzjazmem powitania przez użytkowników programu. Najnowsza migawka umożliwia już bowiem przeciąganie kart pomiędzy oknami.

350189063313319873

Programiści pracujący nad Vivaldim nie byliby jednak sobą, gdyby do funkcji od lat dostępnej u konkurencji nie dodali czegoś od siebie. W ten sposób użytkownicy zyskali możliwość przeciągania także kart połączonych w grupy. Jest to o tyle przydatne, że funkcje związane z grupowaniem kart są w Vivaldim całkiem wygodne, zapewne z zamiarem przypodobania się miłośnikom klasycznej Opery 12.

To jednak nie jedyna nowość. Wielu zainteresuje zapewne deklaracja twórców Vivaldiego dotycząca ogromnego wzrostu szybkości działania przeglądarki. Według ich obietnic kompilacja 1.5.618.8 ma być bowiem nawet 400% szybsza od poprzedniej. A dotyczyć ma to nie tylko czasu wczytywania stron internetowych, ale także startu przeglądarki.

Zarówno stabilna wersja przeglądarki Vivaldi, jak i najnowsza migawka, są już dostępne w naszej bazie na Windowsa i macOS-a.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (100)