Nowa odsłona Chromecasta zrobi z każdego telewizora prawdziwe SmartTV

Nowa odsłona Chromecasta zrobi z każdego telewizora prawdziwe SmartTV

SmartTV z depositphotos
SmartTV z depositphotos
11.04.2018 16:16, aktualizacja: 12.06.2018 16:11

Google pracuje nad małym urządzeniem, które zmieni każdy telewizor w nowoczesny SmartTV. Wyglądem przypomina ono Chromecasta, preinstalowany będzie na nim system Android TV. W zestawie znajdziemy także pilot z wbudowanym mikrofonem.

źródło: ausdroid.net
źródło: ausdroid.net

Wygląda na to, że już wkrótce użytkownicy zwykłych telewizorów, którzy chcą otrzymać funkcje znane ze SmartTV, nie będą musieli kupować nowego odbiornika. Na rynku dostępnych jest co prawda już teraz sporo przystawek telewizyjnych, które znacząco rozbudowują możliwości telewizorów, jednak nowa propozycja Google zapowiada się znacznie ciekawiej.

W Internecie dostępna jest instrukcja użytkownika nowego urządzenia Google. W niej zawarto m.in. informacje, że na sprzęcie zainstalowany zostanie Android TV, a zatem kompletny i zaawansowany system instalowany na najdroższych SmartTV. Do obsługi posłuży natomiast prosty pilot, który oprócz podstawowych przycisków ma przycisk wywołujący sterowanego głosem Asystenta Google. Podłączane przez gniazdo HDMI urządzenie z zewnętrznym zasilaniem przez USB jest nieco większe od pendrive'a.

Nieznana jest jeszcze oficjalna data premiery, lecz dysponujemy już dość szczegółowymi informacjami na temat specyfikacji. Jak wskazują informacje zgromadzone przez serwis ausdroid.net, zastosowany procesor to Amlogic S905X. Na pokładzie znajduje się jeszcze 2 GB RAM i 8 GB pamięci eMMC na dane. Zastosowany moduł łączności obsługuje standardy Wi-Fi 802.11n/ac oraz Bluetooth 4.1.

Obraz

Nie jest to pierwsze podejście Google do urządzeń zmieniających telewizory w SmartTV. Firma już wcześniej we współpracy z Asusem wprowadziła do sprzedaży Nexus Player. Sprzęt działał pod kontrolą Androida i posiadał procesor Intela. Przystawka nie okazała się jednak hitem rynkowym i jej sprzedaż w oficjalnym sklepie Google została zakończona w 2016 roku. Teraz mamy jednak do czynienia z konstrukcją znacznie bliższą Chromecastowi, który okazał się dużym sukcesem – pod koniec zeszłego roku ogłoszono, że sprzedano już 55 mln egzemplarzy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (77)