Nowa Opera 33 już dostępna na Windowsa, Linuksa i OS X‑a

Nowa Opera 33 już dostępna na Windowsa, Linuksa i OS X-a

27.10.2015 16:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ukazała się już kolejna aktualizacja przeglądarki internetowej Opera. Wersja 33 nie zawiera w zasadzie żadnych nowych funkcji, jest natomiast kolejnym krokiem firmy w promowaniu swojej nowej identyfikacji wizualnej.

Obraz

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku gałęzi deweloperskiej, stabilna Opera wykorzystuje już w interfejsie nowy, „tunelowy”, logotyp. Zobaczyć można go zatem zarówno w instalatorze, jak i na przycisku w menu oraz w oknie informacji o przeglądarce. Oczywiście nowym logo zamieniono także wszystkie ikony.Opera uporządkowała także ikony przeglądarki w zależności od danej gałęzi. Ikona wersji deweloperskiej nie jest czerwona, widoczne są linie siatki, które kojarzą się z fazą rozwojową. Kompromisem pomiędzy standardowym czerwonym pierścieniem wersji stabilnej a gałęzią deweloperską będzie ikona przeglądarki w kanale beta.

Obraz

W Operze 33 wprowadza natomiast usprawnienia w wersji na Linuksa, gdzie dodana została obsługa własnościowych kodeków H264 i MP3. Użytkownicy przeglądarki na OS X mogą natomiast cieszyć oko lepiej dopasowanym do interfejsu systemu paskiem narzędziowym. Program w najnowszej wersji można odnaleźć w naszej bazie programów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)