Nowa przygoda w świecie Baldur's Gate połączy wątki z obu kultowych części

Nowa przygoda w świecie Baldur's Gate połączy wątki z obu kultowych części

Nowa przygoda w świecie Baldur's Gate połączy wątki z obu kultowych części
10.07.2015 10:10

Seria gier Baldur's Gate to klasyka nurtu komputerowego RPG, do której wciąż miło wracać po latach. Dzięki ekipie Beamdog, od jakiegoś czasu możemy cieszyć się odświeżonymi wydaniami Enhanced Edition obu części, ale na odkurzaniu staroci ambitni deweloperzy nie poprzestali. Zapowiedziano wreszcie Siege of Dragonspear, czyli nową przygodę, która ładnie połączy fabularnie wątki z pierwowzoru i kontynuacji.

Baldur's Gate: Siege of Dragonspear - Expansion Announcement Trailer

O tak zwanym pre-sequelu (czyli prologu do drugiej odsłony marki) mówiło się już od kilku miesięcy, ale wreszcie zapowiedziano go oficjalnie. Jest to niewątpliwie pewien sposób na poprawienie sprzedaży pierwszego odświeżonego Baldura, ponieważ bez niego rozszerzenie zwyczajnie nie będzie działać. Nie jest ono samodzielne. Powstaje głównie z myślą o PC (Steam), a w dalszej kolejności również Androidzie oraz iOS. Na razie nie ujawniono cen wydań dodatku w wersjach na poszczególne platformy.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Co ważne, można kontynuować zabawę od wgrania zapisanego stanu gry z Baldur's Gate: Enhanced Edition, a po poświęceniu około 25 godzin na poznanie całej świeżej historii przenieść swoich bohaterów do usprawnionego wydania Baldur's Gate II. W ten sposób faktycznie dostajemy pomost między odsłonami. Dodatek zaoferuje przynajmniej czterech nowych towarzyszy przygody, tyle samo dość rozległych, dotąd niezwiedzonych miejscówek, plus oczywiście duży pakiet potworów do wybicia. Do tego dochodzi kolejna klasa postaci, czyli szaman, a twórcy zachwalają przy okazji opcję międzysystemowego grania z kolegami. Są także poprawki dla Infinity Engine.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Daty premiery Siege of Dragonspear nie ujawniono, należy nastawiać się niemniej na ten jeszcze rok. Co do ewentualnego Baldur's Gate III to nie ma na chwilę obecną zbytnio co wypatrywać dalszego ciągu. Przypomnijmy, ze Beamdog po wypuszczeniu rozszerzenia chce się skoncentrować na innych projektach, aby nie być zespołem znanym wyłącznie z budowania renomy na dziele w sumie kogoś innego. Niebawem zaprezentować ma pierwsze materiały z zupełnie nowej gry w innym nurcie.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)