Nowa sekcja w App Store może pomóc w walce z piractwem

Nowa sekcja w App Store może pomóc w walce z piractwem

06.08.2010 14:50

Apple wprowadził do swojego sklepu z aplikacjami nową sekcję - Try Before You Buy. Ma ona pomóc w zapoznawaniu się z produktami i zwalczaniu piractwa.

Nowa sekcja, jak informuje serwis 9to5mac.com, ma na celu umożliwienie przetestowania programów i gier z App Store przed zakupem. Dotychczas część użytkowników ściągających pirackie wersje programów i gier twierdziła, że robi to w celu ich przetestowania. Apple wprowadzając nową sekcję wytrącił im argument z ręki. W nowej sekcji w sklepie zamieszczane są wersje „lite” płatnych aplikacji. To zazwyczaj dema lub mocno okrojone wydania popularnych gier i programów. W maju Apple udostępnił w App Store możliwość przesyłania aplikacji jako prezentów dla znajomych i przyjaciół.

Apple wprowadzając nową sekcję próbuje ograniczyć falę piractwa, która zalewa App Store. Jak informowaliśmy na początku roku, internetowy sklep za sprawą piratów tylko w 2009 r. stracił nawet 450 mln dolarów. Na 3 miliardy pobrań z App Store tylko 17% to płatne aplikacje, pomimo tego aż 75% programów, za które trzeba zapłacić zostało bezprawnie udostępnionych w Internecie. Niektórzy deweloperzy szacują, że zapłatę otrzymują jedynie za 10% pobrań swoich produktów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)