Nowa testowa kompilacja Windows 10 przynosi (trzy) rozszerzenia dla Edge'a

Nowa testowa kompilacja Windows 10 przynosi (trzy) rozszerzenia dla Edge'a

Nowa testowa kompilacja Windows 10 przynosi (trzy) rozszerzenia dla Edge'a
18.03.2016 11:01

Uczestnicy programu Windows Insider korzystający z kanału Fast Ring otrzymali nową testową kompilację systemu Windows 10 oznaczoną numerem 14291. Jak można było się spodziewać po ostatnich przeciekach, dzięki którym w Windows Store znalazła się aplikacja Page Analyzer, w nowej wersji Windowsa znalazła się obsługa rozszerzeń w przeglądarce Edge.

Informację potwierdził już oficjalnie Microsoft na blogu Windowsa. Trudno jednak stwierdzić, aby była to pełnoprawna obsługa rozszerzeń, gdyż do kompilacji 14291 trafiły tylko trzy testowe. Wydaje się to dużym zaskoczeniem biorąc pod uwagę informację o tym, że docelowo Edge ma być kompatybilny z rozszerzeniami z Chrome Web Store.

Microsoft usprawiedliwia swoją decyzję między innymi tym, że chce zapewnić użytkownikom możliwie jak największą bezawaryjność. Trudno stwierdzić, aby wypadało to szczególnie przekonująco: mowa przecież o programie Windows Insider i niestabilność wersji testowych nie powinna być zaskoczeniem.

Źródło: ghacks.net
Źródło: ghacks.net

Do dyspozycji użytkowników trafiły zatem rozszerzenia: Mouse Gesutres, Microsoft Translator i Reddit Enhancement Suite. Ich nazwy mówią w zasadzie wszystko o ich funkcjach – wprowadzają kolejno obsługę gestów myszy, możliwość maszynowego przetłumaczenia wyświetlanej strony na 1 z 50 dostępnych języków oraz dodatkowe funkcje Pierwszej Strony Internetu. Microsoft zapowiedział także, że jeszcze „w tym roku” dostępne będą kolejne. Wśród nich wymienia się Adblocka i Adblocka Plus.

Uczestnicy programu Windows Insider Fast Ring, mogą uzyskać dostęp do rozszerzeń wyświetlenie menu Extensions, gdzie po kliknięciu Get Extensions są przekierowani na stronę pobierania. Microsoft potwierdził także, że docelowo wszystkie rozszerzenia będą dostępne z poziomu Windows Store.

Nie jest jednak jasne, czy staną się one częścią Redstone’a: optymizmem nie napawa fakt, że na ten rok Microsoft zapowiada jak na razie tylko „udostępnienie kolejnych” rozszerzeń. W komunikacie nie ma także słowa o integracji z Chrome Web Store.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)