Nowa wersja CrossOver i CrossOver Games

Nowa wersja CrossOver i CrossOver Games

28.07.2010 18:07, aktualizacja: 28.07.2010 21:00

CodeWeavers wydał kolejną wersję programów CrossOver 9.1, a także CrossOver Games 9.1 dla systemów Mac OS X i Linux. Bazują one na najnowszym wydaniu Wine 1.2.

CrossOver Games to popularne narzędzie przeznaczone do uruchamiania stworzonych dla systemu Windows gier na platformie Mac OS i Linux. W bazie obsługiwanych gier znajduje się kilka tysięcy tytułów - m.in. takie jak Half-Life 2, Counter-Strike, Civilisation IV, Max Payne, Grand Theft Auto 2 i wiele innych. Aplikacja bazuje na kodzie źródłowym Wine, pozwala na tworzenie wyodrębnionych środowisk do obsługi programów. Cechuje się prostym interfejsem ułatwiającym pracę. CrossOver Games umożliwia uruchamianie gier z płyt, instalację w pamięci systemu, a także korzystanie z dodatkowych usług.

Najważniejszą zmianą w wersji 9.1 jest wprowadzenie obsługi Wine 1.2. Oprócz tego pojawiły się poprawki związane z obsługą takich programów jak Microsoft Office 2007 czy Quicken 2010. Zlikwidowano między innymi błędy związane z aktywacją Office 2007 i 2003. W CrossOver Games 9.1 wprowadzono oficjalnie obsługę najnowszej gry Blizzarda - Starcraft II. Oprócz tego program obsługuje takie tytuły jak Call of Duty: Modern Warfare 2, Alien Swarm i Star Trek Online. Z pełną listą zmian i poprawek można zapoznać się na stronie CodeWeavers.

Bezpłatną 7-dniową wersję testową CrossOver Games 9.1 można pobrać z naszego vortalu. Dostępna jest wersja dla systemów Mac OS X i Linux.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)