Nowa wersja Pinty - klonu Paint.NET

Nowa wersja Pinty - klonu Paint.NET

15.03.2010 16:58, aktualizacja: 15.03.2010 17:36

Właściciele Maków i komputerów z systemem Linux mogą skorzystać z nowej wersji aplikacji Pinta 0.2. Jest to klon popularnego programu Paint.NET. Programista Novella, Jonathan Pobst, udostępnił dzisiaj kolejną aktualizację darmowego programu.

Pinta to prosty program przeznaczony do obróbki grafiki rastrowej. Obsługuje warstwy, pozwala stosować różnorakie efekty (odwrócenie kolorów, sepia, korekcja barw). Ponadto, Pinta umożliwia korzystanie z szeregu narzędzi potrzebnych do tworzenia i edytowania obrazów. Niektóre z nich to: zaznaczanie kształtów, pędzel, ołówek, gumka, klonowanie, wypełnienie, próbnik kolorów. Program został wyposażony w opcję zapamiętywania historii wykonanych operacji na obrazie w taki sposób by użytkownik miał możliwość powrotu do dowolnego momentu przed edycją.

W najnowszej wersji pojawiły się nowe narzędzia: zoom, możliwość zamiany kolorów i tworzenia linii, a także wypełnienie. Dodano również 5 rodzajów korekt. W Pinta 0.2 można dodawać warstwy, krzywe, kontrast i naświetlenie, odcień, jak również posteryzację. Ponadto została rozszerzona możliwość cofania komend. W kolejnej wersji programu - jak zapowiada Pobst - pojawi się gradient, magiczna różdżka czy klonowanie. Wersja 0.3 Pinty ma być dostępna za około miesiąc.

Program Pinta 0.2 można pobrać ze stron naszego vortalu w wersjach dla systemu Mac OS X i Linux.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)