Nowa wersja sklepu z aplikacjami w Windows 8.1

Nowa wersja sklepu z aplikacjami w Windows 8.1

14.05.2014 15:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najnowsza aktualizacja dla Windows 8.1 przynosi odświeżoną wersję sklepu z aplikacjami. Interfejs aplikacji został jeszcze bardziej przystosowany do obsługi z wykorzystaniem myszki i klawiatury.

Aplikacje domyślnie zainstalowane na Windows 8 przeszły długą drogę od premiery tego systemu operacyjnego. Początkowo większość z nich nie miało zbyt dużych możliwości, a ich obsługa nie należała do najwygodniejszych. Oprócz wydawania łatek dla samego systemu, Microsoft ciągle wypuszcza aktualizacje dla swoich aplikacji, które stają się coraz bardziej używalne, zarówno na tablecie, jak i desktopie. Tym razem większych zmian doczekał się klient sklepu z aplikacjami.

Wczorajsza aktualizacja, dostępna z poziomu Windows Update, wprowadziła zmiany w interfejsie aplikacji do obsługi sklepu. Najbardziej wyróżniającym się, nowym elementem, jest zawsze widoczny pasek nawigacyjny na górze ekranu, który wcześniej trzeba było samemu wywołać. Teraz poruszanie się po sklepie jest znacznie łatwiejsze i bardziej intuicyjne.

Obraz

Świetnym pomysłem jest zestawienie w jednej kategorii aplikacji występujących równocześnie na wielu platformach Microsoftu. Bez trudu odnajdziemy nasze ulubione programy ze smartfonu z Windows Phone czy konsoli Xbox. Dodano też wsparcie dla aplikacji uniwersalnych, które kupujemy tylko raz, a mamy do nich dostęp zarówno na Windows 8.1, jak i mobilnym Windows Phone 8.1.

Nowy interfejs wprowadza wiele zmian, które znacząco wpływają na komfort korzystania ze sklepu. Mimo iż aplikacje Modern wyglądają efektywnie, jeśli sporo opcji nie jest dostępnych od razu na ekranie, to niestety dla osób nieznających gestów jest to mało intuicyjne. Odświeżona wersja aplikacji powinna zachęcić użytkowników do szukania ciekawych programów w sklepie Microsoftu. Aktualizacja dostępna jest z poziomu Windows Update, zostanie pobrana automatycznie, jeśli ktoś nie chce czekać to może pobrać ją ręcznie. Dostępna jest tylko dla Windows 8.1 z zainstalowanym Update 1.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)